طراحی وب سایت و سئو حرفه ای-مشاور و مجری بازاریابی اینترنتی و وب برندینگ-طراحی وب سایت-سئو وب سایت-بازاریابی اینترنتی-09158983103

بهینه سازی رتبه وب سایت برای تلفن های هوشمند

تغییرات فضای آنلاین بسیار سریع است و هر روز با فناوری جدیدی در این زمینه رو به رو می شویم. مردم و مخاطبین هم در روند این تغییرات خود را به روز می کنند و اگر شما با این تغییرات همگام نشوید و از این فناوری ها عقب بمانید، نمی توانید به نیاز و تقاضای مخاطبین خود به خوبی پاسخ دهید. در این صورت کاربران به راحتی شما را از گردونه انتخاب های خود حذف می کنند.

در این مقاله به اهمیت و چرایی بهینه سازی وب سایت ها برای نمایش بر روی گوشی های موبایل و تب لت ها می پردازیم.

سه دلیل عمده برای این موضوع وجود دارد:

۱- تغییرات از جانب وب سایت گوگل:

در ابتدای سال جاری گوگل برای اولین بار ابزار آنالیز وب مستر را منتشر کرد که سایت را از لحاظ هماهنگی برای نمایش در گوشی های هوشمند بررسی می کند. بر این اساس صاحبان وب سایت ها را به سمت بهینه سازی وب سایت برای نمایش در موبایل تشویق کردند و این موضوع را به عنوان یک استاندارد در نظر گرفتند.

چرا که تقریبا ۵۰ درصد جستجوهای انجام شده در سراسر جهان از طریق دستگاه های موبایل صورت می گیرد و این بهینه سازی، تاثیر مستقیمی بر این نتایج خواهد داشت.

۲- جستجوی کاربران:

امروزه به دلیل افزونی گوشی های هوشمند و در دسترس بودن اینترنت های همراه، بسیاری افراد جستجوهای خود را از این طریق انجام می دهند. بنابراین اگر وب سایت شما برای دستگاه موبایل بهینه سازی شده باشد، در رتبه بندی موتورهای جستجو در رده های بالاتری قرار می گیرد. اگر وب سایت شما از این لحاظ بهینه نشده باشد با خطر از دست دادن کاربران رو به رو می شوید و آنها به سمت رقبایتان جذب می شوند.

۳- افزایش ترافیک وب سایت از طریق دستگاه های موبایل:

بر اساس تحقیقات صورت گرفته بیش از نیمی از جستجوهای گوگل از طریق دستگاه های موبایل صورت می گیرد. بنابراین داشتن وب سایتی بهینه سازی شده برای نمایش بر روی دستگاه های موبایل از اهمیت بالایی برخوردار است. این موضوع نه تنها به خاطر نمایش بهینه بر روی دستگاه های موبایل است که تاثیر مستقیمی بر روی سئوی وب سایت نیز خواهد داشت.

برای تحلیل وب سایت از لحاظ بهینه بودن نمایش در دستگاه های موبایل، گوگل ابزاری را به صورت رایگان فراهم کرده است. توجه داشته باشید که موضوع بهینه‌سازی وب‌سایت برای دستگاه‌های موبایل تحت هر شرایطی، در هرزمانی و برای تمام کاربران اهمیتی حیاتی دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.